ASOCIJACIJA NAJBOLJIH NASTAVNIKA BIVŠE JUGOSLAVIJE

organizuje

TREĆU BALKANSKU KONFERENCIJU

“SVET OBRAZOVANJA BRIŠE GRANICE”

Beograd, 31.10-02.11.2019.

 

1.dan konferencije

četvrtak, 31.oktobar, 2019.

09.00-17.00 Smeštaj učesnika (hoteli, moteli, hosteli, stan na dan; pomoć domaćina u lakšem pronalaženju lokacije smeštaja)

17.00-18.00 Radionica: "Sigurna nastavnička kuća", Hotel Royal, Kralja Petra br.56, Stari Grad  /samo za članove Asocijacije/

18.00-19.00 Timski razgovori s povodom, Hotel Royal, Kralja Petra br.56, Stari Grad /samo za članove Asocijacije/

19.00 Slobodno veče /šetnja Knez Mihajlovom i neformalni sastanci grupa/ 

 

2.dan konferencije

petak, 01.novembar, 2019

09.15-09.30 Okupljanje učesnika, plato ispred Saborne crkve, Kneza Sime Markovića, Stari Grad

10.00-12.00 Komadić srpskog obrazovanja, OŠ "Kralj Petar Prvi" , Kralja Petra br.7, Stari Grad

12.30-14.00 Još jedan komadić srpskog obrazovanja, Peta beogradska gimnazija, Ilije Garašanina br.24, Palilula

14.00-15.00 Neformalno druženje učesnika konferencije i pauza za ručak 

 

15.00-16.30 Radionica 1: "Mihajlov grad", Konak kneginje Ljubice, Kneza Sime Markovića br.8, Stari Grad

15.00-16.30 Radionica 2: Dečje odeljenje, Biblioteka Grada Beograda, "Čika Jova Zmaj", Zmaj Jovina br.1, Stari Grad

15.00-16.30 Radionica 3: "Drum-Zum", Lava Nova, Kneza Miloša br.77, Savski Venac

15.00-16.30 Radionica 4: "Istorija školstva", Pedagoški muzej, Uzun Mirkova br.14, Stari Grad

 

16.30-18.00 Pauza

 

18.00-21.00 Veče mirisa knjige i stvaralaštva

18.00-20.00 Sajam interaktivnih knjiga, Učiteljski fakultet Beograd, Kraljice Natalije 43 (bivša Narodni front), Savski Venac

Moderatori: 

  • Danijela Miličić Trebaticki, PU ,,Radost” Srbobran, R.Srbija
  • Lidija Videnović, OŠ "Jelica Milovanović" Sopot-Beograd, R.Srbija
  • Mila Đačić, OŠ ,,Sveti Sava” Vrčin-Beograd, R.Srbija

PREZENTERI:

  1. Aida Petrovska, OOU ,,Dimitar Miladinov” Skoplje, R.S. Makedonija 
  2. Aleksandar Mihajlovski,  OOU „Braka Miladinovci“ Probistip,  R.S Makedonija
  3. Aleksandra Pavićević, OŠ „Đorđe Krstić" Beograd, Republika Srbija
  4. Anita Tufekčiić, OŠ "Antun i Stjepan Radić" Gunja, Repubika Hrvatska
  5. Bešida Tiganj, JU OŠ ,,Mustafa Pećanin” Rožaje, Crna Gora 
  6. Biljana Krnjajić, OŠ "Siniše Glaveševića" Vukovar, Republika Hrvatska
  7. Biljana Vasić, OOU ,,11. oktomvri” Skoplje, R.S. Makedonija 
  8. Dragana Blagojević, OŠ "Vuk Karadžić" Ćuprija, Republika Srbija
  9. Dragana Radenović, OŠ ,,Stevan Sremac” Beograd, Republika Srbija 
  10. Dragica Danilović, OŠ „Sestre Radović'',  Belosavci, Topola, Republika Srbija
  11. Hilda Dimitrievska, OOU ,,Krste Misirkov” Kumanovo, R.S. Makedonija
  12. Ile Mihajlovski, OOU ,,Kiril i Metodi” Sveti Nikole, R.S. Makedonija
  13. Ivana Milić, OŠ ,,Milan Vukotić” Golubovci, Podgorica, Crna Gora 
  14. Jasmina Micić ,,Prva kragujevačka gimnazija” Kragujevac, Republika Srbija
  15. Jasmina Stojković OŠ "Kralj Petar I" Novi Beograd, Republika Srbija 
  16. Jasminka Marić Glišović, OŠ ,,Vuk Karadžić” Čačak, Republika Srbija 
  17. Jelena Babić, OŠ ,,Milić Rakić Mirko” Prokuplje, Republika Srbija 
  18. Jelena Mandik, OOU ,,Vuk Karadžić” Kumanovo, R.S. Makedonija
  19. Ljiljana Sokolović, OŠ ,,Nikodije Stojanović Tatko", Prokuplje, Republika Srbija 
  20. Majda Radošević, OŠ ,,Dositej Obradović” Irig, Republika Srbija
  21. Маrijana Kolarić, OŠ ,,Petefi brigada" Kula, Republika Srbija
  22. Merisa Karić, JU za predškolski odgoj i obrazovanje ,,Naše dete” Tuzla, Bosna i Hercegovina
  23. Mirjana Glišić, OŠ ,,Vuk Karadžić” Čačak, Republika Srbija 
  24. Mirjana Kimeva, OOU ,,Todor Angelevski” Bitolj, R.S. Makedonija 
  25. Mirjana Spasić, OŠ „3. oktobar" Bor, Republika Srbija
  26. Nada Orbović, JU OŠ ,,Luka Simonović” Nikšić, Crna Gora
  27. Olivera Lučić, JU SEUŠ Nikšić, Crna Gora 
  28. Radica Karović OŠ ,,Oslobodioci Beograda" Beograd, Republika Srbija
  29. Sadeta Feleć, JU OŠ ,,25. maj” Rožaje, Crna Gora
  30. Slađana Cvetković, OŠ ,,Despot Stefan Lazarević” Babušnica, Republika Srbija 
  31. Stanče Šterjovska, OOU ,,Krste Misirkov” Kumanovo, R.S. Makedonija 
  32. Stanislavka Tomašević, OŠ ,,Braća Labudović” Nikšić, Crna Gora 
  33. Stojanka Duducki, OOU ,,Krste Misirkov” Kumanovo, R.S. Makedonija 
  34. Suzana Ivanović, OŠ „Car Konstantin" Niš, Republika Srbija
  35. Suzana Zečević, OŠ ,,Leposavić” Leposavić, Republika  Srbija 
  36. Vera Joksimović, JU OŠ ,,Risto Ratković” Bjelo Polje, Crna Gora 
  37. Verica Lukić, OŠ ,,Kralj Aleksandar Prvi Karađorđević” Jadranska Lešnica, Republika Srbija
  38. Vesna Maksović, PU ,,Cvetić” Knić, Republika Srbija
  39. Vidica Štetin, OŠ „Dr Đorđe Joanović" Novo Miloševo, Republika Srbija
  40. Vladimir Majstorović, Prehrambeno ugostiteljska škola Čačak, Republika Srbija 

18.00-21.00 Promocija nastavničkog stvaralaštva, Učiteljski fakultet Beograd, Kraljice Natalije 43, Savski Venac

Moderatori: 

  • Vlasta Cenić, OŠ ,,Vuk Karadžić” Doljevac, R.Srbija
  • Snežana Žana Đorđević, OŠ “Đorđe Krstić” Žarkovo, Beograd, R.Srbija
  • Borko Petrović, Gimnazija Paraćin, R.Srbija

Stvaraoci stručne literature:

  1. Amra Imširagić, Centar za obrazovanje, vaspitanje i rehabilitaciju slušanja i govora, Tuzla, Bosna i Hercegovina
  2. Marina Stojanovska, Katerina Rusevska, PMF Skoplje, RS Makedonija
  3. Tijana Milisavljević, OŠ „Prvi maj", Vlajkovci, Republika Srbija

Miks stvaralaštva:

  1. Anita Pešić, PPU "Smajli" Beograd, R.Srbija
  2. Natalija Budinski, OSŠ sa domom učenika „Petro Kuzmjak" Ruski Krstur, Republika Srbija
  3. Slavka Klikovac, OŠ „Milan Vukotić“ Golubovci, Crna Gora
  4. Smilja Mrđa, OŠ "Osman Nuri Hadžić", Sarajevo, Bosna i Hercegovina

Literarno stvaralaštvo:

  1. Desanka Ristić, OŠ „Vuk Karadžić" Kikinda, RepublikaSrbija
  2. Vlasta Cenić, OŠ ,,Vuk Karadžić” Doljevac, Republika Srbija
  3. Lucija Tasić, OŠ' „Dragoljub Ilić'' Dračić-Valjevo, Republika Srbija
  4. Miroslav Danilović, OŠ „Sestre Radović'' Belosavci-Topola, Republika Srbija
  5. Mirsada Šabotić, Gimnazija "30.septembar" Rožaje, Crna Gora
  6. Sanja Pantovic, JU OS "Druga osnovna skola" Budva, Crna Gora
  7. Senada Đešević, JU SMŠ "Bećo Bašić" Plav, Crna Gora
  8. Veselinka Milovanović Jurić, OŠ "Filip Višnjić" Beograd, Republika Srbija

Plesno stvaralaštvo:

  1. Olivera Pustinjak Gumber, OŠ "Milan Vuković" Herceg Novi, Crna Gora

 

3.dan konferencije

Subota, 2.novembar, 2019, Velika sala Dečjeg kulturnog centra, Takovska 8, Palilula

09:00 – 10:00 Registracija učesnika

10.00 – 10.30 “Sa druge strane”, pogled na profesiju

10:30 – 10:45 Otvaranje konferencije i pozdravna reč 

  • Vesela Bogdanovikj, osnivač Asocijajcije najboljih nastavnika bivše Juge
  • Željana Radojičić Lukić, osnivač Asocijacije najboljih nastavnika bivše Juge

10.45-11.30 Komadići sećanja na učitelje nekog drugog vremena

  • Vesna Nedeljković, nastavnica-Ambasador ANN_EX_YU
  • Dušica Zlatarić Živković, roditelj-Ambasador ANN_EX_YU
  • Jasna Janković, srpski sindikalni lider-Ambasador ANN_EX_YU
  • Snežana  Pavlović, andragog-Ambasador ANN_EX_YU
  • Sanja Dragičević Babić, TV voditelj, Ambasado rANN_EX_YU
  • Vesna Čipčić, srpska glumica, Ambasador ANN_EX_YU

11.30-12.00 Pauza

12:00 – 12:20 Na Dositejevom putu - istorijski pregled razvoja obrazovanja na prostorima bivše Jugoslavije

Moderator: Sandra Grujevska, “Čekor po Čekor plus”, Skoplje, R.S. Makedonija

  • Nevenka Vulić, JU OŠ “Sutjeska” Podgorica, Crna Gora
  • Snežana Pavlović, Sektor za osnovno obrazovanje  MPNTR, Republika Srbija

12:20 – 13:00 Panel diskusija "Gde su nam se zagubile reforme obrazovanja?"

Moderator: Sanja Dragičević, novinarka Radio televizije Srbije

  • Bogdanka Conjar, OŠ "Grabrik Karlovac" Karlovac, Republika Hrvatska
  • Jasna Janković, Unija sindikata  prosvetnih radnika Srbije, Republika Srbija, ambasador ANN_EX_YU
  • Prof. dr Kiril Barbareev, Fakultet pedagoških nauka Štip, Republika Severna Makedonija, ambasador ANN_EX_YU
  • Miroslava Knežević Saša, JU OŠ "Grbavica II" Sarajevo, Republika Bosna i Hercegovina
  • Mirsada Šabotić, Gimnazija,,30.septembar" Rožaje, Crna Gora, suosnivač ANN_EX_YU
  • Vesna Nedeljković, OŠ “Mihailo Petrović Alas” Beograd, Republika Srbija, ambasador ANN_EX_YU
  • Vesela Bogdanovic, OŠ "Kočo Racin" Ivanjevci, RS Makedonija, osnivač ANN_EX_YU
  • Željana Radojičić Lukić, OŠ "Milan Rakić" Banja Vrujci, Republika Sbija, osnivač ANN_EX_YU

13:00 – 13:45 Budući reformski procesi u zemljama nastalim na prostoru bivše Jugoslavije

Moderator: Jasmina Stojković, OŠ ,,Kralj Aleksandar I” Novi Beograd, R.Srbija

  • Radovan Mitraković, JU OŠ ,,Branko Ćopić“ Prnjavor, Bosna i Hercegovina
  • Slobodan Kaličanin,  ESTŠ Kraljevo, Republika Srbija 
  • Željka Bojić, OŠ ,,Janko Veselinović” Šabac, Republika Srbija
  • Olivera Nedić, JU OŠ ,,Sveti Sava” Doboj, Bosna i Hercegovina

13:45 – 14:15 Gde je svet, a gde smo mi? 

Moderator: Sanja Dragičević, novinarka Radio televizije Srbije

  • Nedim Sivčević, OŠ "Mejdan" Tuzla, Bosna i Hercegovina
  • Smilja Mrđa,OŠ ,,Osman Nuri Hadžić”, Sarajevo, Bosna i Hercegovina 
  • Jasmina Stojković, OŠ ,,Kralj Aleksandar I” Novi Beograd, Republika Srbija
  • Marinko Petković, ŠOSO, Novi Sad, Repubika Srbija
  • Brigita Blaževič Vrtec "Ciciban" Ljubljana, Republika Slovenija
  • Sandra Grujevska, “Čekor po Čekor plus”” Skoplje, R.S. Makedonija
  • Borko Petrović, Gimnazija Paraćin, Republika Srbija

14:15 – 15:15 Pauza za ručak

15:15 – 16:00 Lideri u obrazovanju kao nosioci reformskih procesa

Moderator: Marija Perović Bogićević, JU OŠ “Dr Dragiša Ivanović” Podgorica, Crna Gora 

  • Olivera Arizanović, Ekonomska škola Niš, Republika Srbija
  • dr Amra Imširagić, Centar za obrazovanje i vaspitanje i rehabilitaciju, Tuzla, Bosna i Hercegovina
  • Zorana Matićević, Gimnazija ,,Patrijarh Pavle” Beograd, Republika Srbija 
  • dr Andrijana Šikl Erski, OŠ ,,Jovan Ristić” Borča, Republika Srbija 

16:00 – 17:00 Dodela priznanja najboljim nastavnicima bivše Jugoslavije i zatvaranje konferencije

17:00 – 17:30 Evaluacija i dodela sertifikata 

+